Facebook Kontakt Downloads Impressum
Login
Los Invitados: Hille Perl, Lee Santana ve Murat Coşkun

Los Invitados

Los Invitados

Hille Perl (Viyola da gamba)
Lee Santana (Udlar)
Murat Coşkun (Perküsyon)

Los Invitados (türk. misafirler) başlıklı projenin müzisyenleri sadece makbul ve görmüş geçirmiş misafirler değiller. Aynı zamanda elleri boş gelmeyen bu misafirler, yanlarında getirdikleri enstrümanları ile çok şey anlatabiliyorlar: Hepsi de, Hille Perl (viyola da gamba), Lee Santana (udlar) ve Murat Coşkun (perküsyon), kendi alanlarında usta isimler.

Programda İspanya’nın Rönesans dönemine ait canlı ve coşkulu müzikler dinlenebiliyor. Müzisyenler, Ruiz de Ribayaz, Diego Ortiz, Bartolomeo de Selma y Salaverde gibi bestecilerin eserlerinden taze yorumları sunuyor, arada doğaçlama dünyasına bir yolculuğa çıkıyor, Osmanlı ritimlerinden ve arabesk tınılardan yararlanıyorlar.

Los Invitados, ilk bakışta insana eski zamanlardan ve uzak diyarlardan misafirlermiş gibi gelse de seyirciler kendilerini, şimdiki zamanda hissediyorlar. Bu müziği o dönemlerde çalındığı ve hissedildiği gibi canlı ve yoğun; hiç dinlemedikleri kadar sıradışı biçimde yaşıyorlar

 

Add your Content here

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.