Facebook Kontakt Downloads Impressum
Login
Ensemble Misafir

Ensemble Misafir

Altın Boynuz kıyısındaki ülkeden müzikal konukların da ötesinde...

Perküsyoncu Murat Coşkun’un 2010 yılında hayata geçirdiği Misafir, Türk müziğini yanlarında getiren saygıdeğer misafirleri ile hoş ve ahenkli bir buluşma olmanın ötesinde bir proje.

Misafir, aynı zamanda farklı müzisyenlerin buluşması için bir platform sunuyor. Söz konusu müzisyenler, kendi alanlarında usta, dünya genelinde konserlere ve festivallere davet edilen ve aynı zamanda Türk müziği alanında da tecrübeli şahsiyetler.  Proje kapsamında müzisyenler, 14.-18. yüzyıl arasındaki geleneksel-klasik İstanbul musikisinden eserlerin taptaze yorumlarını ve Türkiye’den ilahiler sunuyorlar.

Misafir, insana ilk bakışta eski zamanlardan bir konuk gibi gelse de seyirciler, kendilerini şu andaki zaman ve mekanda hissediyorlar. Müziği, o dönemde çalındığı ve hissedildiği gibi canlı ve yoğun biçimde ve şimdiye kadar işitilmediği farklılıkta yaşıyorlar.

Ensemble Misafir

Gürkan Balkan  -  Ud, vokal
Muhittin Temel  -  Kanun, vokal
Volkan Yɩlmaz - Ney, Gesang
Murat Coşkun  -  Perküsyon, vokal
ve diğer misafir sanatçılar...

Sufi music from Turkey meets Sufi music from Morocco

Add your Content here

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.