Facebook Kontakt Downloads Impressum
Login
photo by Ellen Schmauss

Merasim: İran ve Türkiye'den Perküsyon Müziği

  • Mohsen Taherzadeh: Tef, Tambur, Vokal
  • Maryam Hatef: Tef, Vokal
  • Murat Coşkun: Kasnak Vurmalılar, Hang, Perküsyon, Vokal

Merasim, perküsyoncu Murat Coşkun'un İsfahanlı vurmalı sazlar ustası Mohsen Taherzadeh ve sanatçı Maryam Hatef ile gerçekleştirdiği ortak perküsyon projesinin adıdır. Türkiye'ye uğrayan Tamburi Mundi Festivali sırasında tanışan üçlü, seyirciyi kendi müzikal merasimlerine davet ediyor. Şimdiye dek Almanya'da sayısız başarılı turne düzenleyen; Umman ve İran'dan Güney Kore'ye kadar birçok ülkede konser veren üçlü, geçen yıllar içinde müzikal birlikteliklerini güçlendirerek sağlamlaştırdı. Sanatçılar, ustaca, enerjik ve nükte ile çaldıkları enstrümanları ile yaptıkları müziğe adeta can veriyorlar. Bunu yaparken de sadece Türk ve Pers müzik geleneği ile sınırlı kalmıyorlar. Müzikleri ile dinleyene, inceden bir spirütüel derinlik hissettirirken buna, yaşam enerjisi, konsantre olmuş bir duruş ve bir tutam da espri katıp işitsel bir şölen sunuyorlar.


CD (2012):

 

Pressestimmen

"Die heftig applaudierenden Besucher erlebten wahre Klangkaskaden von Trommeln, Laute und Hang. (...) In teils rasender Geschwindigkeit stoben die Rhythmen davon und wurden wieder eingefangen, was speziell nach der Zugabe für frenetischen Beifall sorgte." 2/11 Badener Tageblatt

 

Merasim: Shahe Shemshad Ghadan

Murat Coskun - frame drum, percussion, Maryam Hatef - daf, dayereh, Mohsen Taherzadeh - daf, tanbur, dotar, bj, vocals

Merasim: Dance of Joy

Add your Content here

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.