Facebook Kontakt Downloads Impressum
Login
Frame Drum meets Flamenco Dance
photos by Ellen Schmauss

„Frame drum meets … Flamenco Dance“ Murat Coşkun und Bettina Castaño

Murat Coşkun, bu programında bol ödüllü dansçı Bettina Castaño ile buluşuyor. Castaño, etkileyici vücut diliyle günümüzün en sıra dışı ve en çokyönlü flamenko dansçıları arasında sayılmaktadır. Flamenko uzmanı olarak tanımlanan sanatçı, dünya çapındaki festivallerin sürekli konuğudur. Castaño, farklı ülkelerden perküsyoncular ile çalışmaları sonucunda İspanyolca "palmas" adı verilen ritmik flamenko eşlik alkışını zenginleştirmiş ve birikimi sayesinde palmasın sınırlarını genişletmiştir.

Castaño'nun Murat Coşkun ile ilk sahne performansı, birlikte oluşturdukları iki düetin 10 yılında Sevilla kentindeki bir flamenko festivali kapsamında sundukları gösterimine dayanır. İki sanatçı, izleyenin kendisini kaptırdığı, espri dolu bir program ile seyirci karşısına çıkıyor: Perküsyon ile flamenkonun birlikteliği: hem işitsel hem görsel bir ziyafet!     

 

Konserler:

 

 

 

Konser, E-Werk Freiburg 02/14

Add your Content here

Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.